کانسیلر چیست؟چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

مطالب جدید و خواندنی

کانسیلر چیست؟چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟


کانسیلر چیست؟چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

كانسیلر چیسـت؟

كانسیلر همانند كرم‌پودر در مدل‌های جامد و كرمی موجود است‌ اما به دلیل اینكه كرم‌پودری كه به پوست می‌زنیم سنگین بوده و برای پوست اطراف چشم مناسب نیست بهتر است از كانسیلر استفاده كنید. كانسیلر پف، تیرگی و چروك‌های ریز دور چشم را از بین می‌برد. متاسفانه بعضی از خانم‌ها گاهی از كانسیلری كه 10 درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌شان است به دور چشم‌شان می‌زنند.

در صورتی كه این كار چشمان‌شان را ریزتر نشان می‌دهد و حالت مصنوعی به چهره می‌دهد. رنگ كانسیلر تنها باید یك درجه روشن‌تر از رنگ كرم پودرتان باشد. كانسیلر ‌ها را می‌توانید روی خط خنده، خط اخم و همین‌طور لك‌های پوستی هم استفاده كنید.
انتخاب درست کانسیلر مهم است

شما باید کانسیلری انتخاب كنید که پایه رنگی گرم داشته‌باشد، حواستان باشد که کانسیلر نباید روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد چون در این صورت سفیدی بیش از اندازه زیر چشم‌ها بیشتر جلب توجه خواهد کرد و چهره حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد.
بهترین حالت این است که کانسیلر دقیقا رنگ پوست باشد و وقتی روی پوست مالیده می‌شود اصلا رنگ آن مشخص نباشد، به دنبال کانسیلری باشید که پوشانندگی بالایی داشته‌ باشد، معمولا کانسیلرهای جامد(استیک) بیشتر می‌توانند این هدف را برآورده کنند و باید بدانید که کانسیلرهایی که باید با اسفنج مالیده شوند کمترین پوشانندگی دارند. بهتر است کانسیلری انتخاب کنید که پایه رنگ صورتی داشته‌ باشد.
جوش‌ها را به این روش بپوشانید

کافی است چند جوش روی صورتتان داشته باشید تا کاملا آرایش‌تان خراب شود. این نقطه‌های مزاحم نه تنها صورت را زشت می‌كنند بلکه به راحتی هم پوشانده نمی‌شوند اما بعضی از برندها پوشاننده‌های مخصوص جوش تولید کرده‌اند که می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند البته پیشنهاد می‌کنیم فقط به دنبال پوشاندن جوش‌ها نباشید بلکه بهتر است برای درمان آن اقدام کنید.
برای از بین بردن جوش‌ها بهتر است پوشاننده و كرم‌پودری بخرید که اسیدسالیسیلیک داشته باشد چون وجود این ماده مانع مسدود شدن منافذ پوستی می‌شود.
با انواع کرم‌پودرها آشنا شوید

كرم‌پودر فشرده یا پنکیک: این کرم قدرت پوشش بیشتری دارد معمولا به شکل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشک موجود است و استفاده آن از معمولا به کمک اسفنجی است که روی آن در نظر گرفته شده است.

کرم‌های مرطوب‌کننده رنگی: علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه‌های رنگی هم دارند که به پوست رنگ می‌بخشد این کرم برای پوست‌های جوان و صاف مناسب است.

فون مایع: رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل كرم‌پودر است: زیرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می‌دهد این کرم‌ها معمولا برای پوست‌های نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی ( Oil Free ) آن استفاده کنند.

پن استیک: این كرم‌پودر بافت سنگینی دارد و برای پوشش معایب پوستی و سرخی زخم مناسب است. مقداری از آن را روی محل بگذارید و با یک اسفنج محو کنید.

كرم‌پودر: این کرم‌ها بسیار مرطوب و غنی هستند به‌خصوص مناسب پوست‌های خشک می باشند و چون بافت تقریبا سنگینی دارند؛ باید مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده‌اند. برای این کار از یک اسفنج مرطوب کمک بگیرید.


کانسیلر چیست؟چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

با كرم‌پودر، بینی‌تان را کوچک کنید

اگر بینی بلندی دارید باید در نوک بینی از كرم‌پودر تیره‌تری استفاده کنید؛ اگر بینی‌تان کمی انحنا دارد و کج است، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن‌تر را در وسط بینی به کار ببرید. همچنین از پودر روشن می‌توانید برای بزرگ‌تر نشان دادن بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باریک و بلند و پوشاندن حلقه سیاه دور چشم استفاده کنید علاوه بر اینها برای برجسته‌تر نشان دادن گونه‌ها، یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه بکشید. بعد پوشاننده یا فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی بزنید.

متخصصان پوست در مورد کرم‌پودر چه می‌گویند؟

بهتر است كرم‌پودرهایی با فرمول ساده‌تر انتخاب کنید. برای اینکه با استفاده از كرم‌پودر دچار مشکل نشوید، باید به نکات خاصی توجه کنید از جمله اینکه قبل از هر بار مصرف، دست و صورت خود را خوب بشویید به خصوص اگر كرم‌پودرتان پمپی (تیوپی) نیست. هرگز از كرم‌پودر دیگران استفاده نکنید. هنگام تهیه كرم‌پودر اگر تستر، پمپی نیست، آن را به صورتتان نزنید زیرا حتما آلوده است.
قبل از مصرف كرم‌پودر حتما پوست را تمیز کنید زیرا ذرات و آلودگی‌های روی آن می‌توانند منافذ ترشح چربی را ببندند. در كرم‌پودر را خوب و محکم ببندید تا میکروب و گرد و خاک وارد آن نشود. كرم‌پودر را در معرض مستقیم نور آفتاب یا در محیط خیلی گرم قرار ندهید. اگر كرم‌پودر تغییر رنگ یا بو داد و بافت یکنواخت آن تغییر کرد، آن را دور بیندازید زیرا مواد نگهدارنده كرم‌پودر جلوی رشد باکتری‌ها را نگرفته‌اند. اگر كرم‌پودر غلیظ شده، در آن آب نریزید و آن را دور بیندازید. حتما قبل از خواب كرم‌پودر را از روی پوست پاک کنید.

اگر به کرم‌پودر حساسیت داشته ‌باشید

به طور کلی پوست ممکن است دو نوع واکنش حساسیتی به مواد آرایشی نشان دهد؛ درماتیت تماسی آلرژیک و درماتیت تماسی تحریکی… که با خارش و قرمزی و… بروز می‌کنند.گاهی حساسیت به كرم‌پودر و سایر محصولات آرایشی بلافاصله بعد از مصرف یا پس از سال‌ها خود را نشان می‌دهد.
به محض ایجاد حساسیت پوستی حتما مصرف كرم‌پودر و سایر مواد آرایشی را قطع کنید و بعد از بهبود علائم مصرف آنها را از سر بگیرید. حتما با پزشک متخصص پوست و مو هم مشاوره کنید. برای پیشگیری از حساسیت به كرم‌پودر می‌توانید قبل از استفاده از محصولی جدید، ابتدا آن را پشت ساعدتان امتحان کنید. اگر بعد از ۲۴ ساعت علامتی از حساسیت مشاهده نکردید، مصرف آن برای شما بی‌خطر خواهد بود.
این افراد نباید از کرم‌پودر استفاده کنند

یکی از عوارض شایع مصرف كرم‌پودرها، تشدید جوش‌های صورت است. اغلب كرم‌پودرها پایه‌های سنگینی دارند که باعث انسداد منافذ پوستی و تشدید آکنه و جوش‌های صورت می‌شود. گاهی متخصصان پوست برای پوشاندن موقت جوش‌ها و ضایعات پوستی برای بیمار، كرم‌پودرهای مخصوصی تجویز می‌كنند که به آنها بدون چربی گفته می‌شود اما كرم‌پودر «بدون چربی» نداریم. منظور از بدون چربی، چربی کنترل شده است. این كرم‌پودرها هم چربی دارند، اما چربی آنها در حدی نیست که باعث تشدید قابل توجه ضایعات پوستی شود. به هر حال در صورت وجود ضایعات پوستی استفاده نکردن از كرم‌پودر بسیار بهتر از مصرف آن است.


منبع:سیب سبزloading...

مطالب داغ و دیدنی

ارسال دیدگاه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.