آموزش تصویری قلاب بافی, پایه های قلاب بافی با کاموا

مطالب جدید و خواندنی

آموزش تصویری قلاب بافی, پایه های قلاب بافی با کاموا

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

آموزش تصویری قلاب بافی, پایه های قلاب بافی با کاموا

برای شما عزیزان آموزش قلابی بافی از پایه آماده کردیم امیدواریم از این آموزش کامل لذت ببرید.


آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

1. گره ابتدایی و زنجیره زدن
کاموا را به صورت گره بین دو انگشت نگه دارید. به کمک قلاب کاموای آزاد را از بین حلقه بیرون بکشید. دوباره قلاب را وارد حلقه کنید و بیرون بکشید. بعد کاموای بین دو انگشت را رها کنید و بکشید تا گره محکم شود. به این صورت گره ابتدایی آماده می شود. سپس گره را بین دو انگشت نگه دارید، به همان طریق قبل، به کمک قلاب کاموا را بیرون بکشید، در این مرحله یک زنجیره ایجاد شده است. به همین ترتیب به اندازه مورد نظر زنجیره بزنید. توجه کنید در طول زنجیره زدن، کار را بین دو انگشت نگه دارید تا کار پیچ نخورد.

وقتی به تعداد مورد نظر زنجیره زدید، با توجه به دستور پایه گفته شده را کار کنید.


آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

2. پایه کوتاه
ارتفاع پایه کوتاه یک زنجیره است. برای شروع کار زنجیره اول را رد کنید (در بعضی دستورها باید یک زنجیره اضافه در ابتدای کار بزنید.) این زنجیره به عنوان اولین پایه کوتاه حساب می شود. با توجه به تصویر اول، قلاب را وارد زنجیره بعد کنید و کاموا را بیرون بکشید و روی قلاب نگه دارید (تصویر 2). سپس به کمک قلاب، کاموا را از درون حلقه های روی قلاب رد کنید (تصویر 3). در این مرحله یک حلقه روی قلاب می ماند و یک پایه کوتاه ایجاد شده است. به همین صورت در تمام زنجیره ها یک پایه کوتاه بزنید. وقتی به انتهای کار رسیدید، برای رفتن به رج بعد، ابتدا یک زنجیره بزنید (معادل یک پایه کوتاه) و کار را بچرخانید. از خانه اول شروع کنید و در هر خانه یک پایه کوتاه بزنید. توجه کنید پایه را درون هر خانه کار کنید(تصویر 6).

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

3. پایه متوسط (ساده)
ارتفاع پایه متوسط 2 زنجیره است. برای شروع کار 2 زنجیره اول را رد کنید (در بعضی دستورها باید 2 زنجیره اضافه در ابتدای کار بزنید.) این 2 زنجیره به عنوان اولین پایه متوسط حساب می شود. سپس یک مرتبه کاموا را دور قلاب بیاندازید (یک حلقه)، بعد قلاب را وارد زنجیره سوم کنید (تصویر اول) و کاموا را بیرون بکشید و روی قلاب نگه دارید (تصویر 2). سپس به کمک قلاب، کاموا را در یک مرحله از درون حلقه های روی قلاب رد کنید (تصویر 3). در این مرحله یک حلقه روی قلاب می ماند و یک پایه متوسط ایجاد شده است. به همین صورت در تمام زنجیره ها یک پایه متوسط کار کنید. وقتی به انتهای کار رسیدید، برای رفتن به رج بعد، ابتدا 2 زنجیره بزنید (معادل یک پایه متوسط) و کار را بچرخانید. خانه اول را رد کنید و از خانه دوم به زدن پایه متوسط ادامه دهید. توجه کنید پایه را درون هر خانه کار کنید.

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

4. پایه بلند (دوبل)
ارتفاع پایه بلند 3 زنجیره است. برای شروع کار 3 زنجیره اول را رد کنید (در بعضی دستورها باید 3 زنجیره اضافه در ابتدای کار بزنید.) این 3 زنجیره به عنوان اولین پایه بلند حساب می شود. سپس یک مرتبه کاموا را دور قلاب بیاندازید (یک حلقه)، بعد قلاب را وارد زنجیره چهارم کنید (تصویر اول) و کاموا را بیرون بکشید و روی قلاب نگه دارید (تصویر 2). سپس به کمک قلاب، کاموا را از درون 2 حلقه روی قلاب رد کنید(تصویر 3)، یک مرتبه دیگر کاموا را از درون 2 حلقه باقی مانده روی قلاب رد کنید(تصویر 4). در این مرحله یک حلقه روی قلاب می ماند و یک پایه بلند ایجاد شده است. به همین صورت در تمام زنجیره ها یک پایه بلند کار کنید. وقتی به انتهای کار رسیدید، برای رفتن به رج بعد، ابتدا 3 زنجیره بزنید (معادل یک پایه بلند) و کار را بچرخانید. خانه اول را رد کنید و از خانه دوم به زدن پایه بلند ادامه دهید. توجه کنید پایه را درون هر خانه کار کنید.

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

5. پایه 3 حلقه ای (سوبل)
ارتفاع پایه سوبل 4 زنجیره است. برای شروع کار 4 زنجیره اول را رد کنید (در بعضی دستورها باید 4 زنجیره اضافه در ابتدای کار بزنید.) این 4 زنجیره به عنوان اولین پایه سوبل حساب می شود. سپس 2 مرتبه کاموا را دور قلاب بیاندازید (2 حلقه)، بعد قلاب را وارد زنجیره پنجم کنید (تصویر اول) و کاموا را بیرون بکشید و روی قلاب نگه دارید (تصویر 2). سپس به کمک قلاب، کاموا را از درون 2 حلقه روی قلاب رد کنید(تصویر 3)، این کار را دو مرتبه دیگر تکرار کنید(تصویر 4). در این مرحله یک حلقه روی قلاب می ماند و یک پایه سوبل ایجاد شده است. به همین صورت در تمام زنجیره ها یک پایه سوبل کار کنید. وقتی به انتهای کار رسیدید، برای رفتن به رج بعد، ابتدا 4 زنجیره بزنید (معادل یک پایه سوبل) و کار را بچرخانید. خانه اول را رد کنید و از خانه دوم به زدن پایه سوبل ادامه دهید. توجه کنید پایه را درون هر خانه کار کنید.

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

6. پایه وصل (نامرئی)
پایه وصل ارتفاع ندارد و برای راه رفتن روی کار یا برای اتصال به کار می رود. برای پایه وصل قلاب را وارد خانه مورد نظر کنید و کاموا را بیرون بکشید، همان حلقه کاموا را از درون خانه مورد نظر بیرون بکشید. توجه کنید پایه را درون هر خانه کار کنید.

آموزش تصویری قلاب بافی از پایه

7. شیاری جلو و پشت
در بافت شیاری می توان تمام پایه ها را کار کرد با این تفاوت که پایه ها فقط درون قسمت (شیار) جلو یا عقب هر خانه زده می شود. در بافت شیاری رج ها کمی برجسته می شوند.


کارشناس:خانم زینب میرزاییloading...

مطالب داغ و دیدنی

ارسال دیدگاه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.